شیشه سکوریت دست دوم

شیشه سکوریت دست دوم محصولی است که لمینت شده و دیگر قابلیت برش دادن ندارد. بسیاری از افراد برای کاربرد مختلف از زجاج دست دوم استفاده می‌کنند. کریسال سکوریت، با استفاده از شوک دمایی به صورت نشکن در می‌آید. این نوع زجاج نسبت به تمام شیشه‌ها مقاومت بیشتری دارد. به همین دلیل در صنایع مختلف و به خصوص دکوراسیون کاربرد فراوانی دارد. شیشه سکوریت‌ها را می‌توان در ابعاد مختلفی تولید کرد که علاوه بر زیبایی مزایای دیگری چون کاهش مصرف انرژی و حفظ گرما یا خنکی ساختمان را دارند.
در این مقاله قصد داریم در مورد تفاوت‌های میان شیشه سکوریت معمولی و دست دوم صحبت کنیم. با این کار شما می‌توانید راحت‌تر محصول مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

ویژگی‌های شیشه سکوریت دست دوم

شیشه سکوریت دست دوم در بازار به اندازه نوع معمولی آنها موجود می باشد. بسیاری از افراد از این نوع محصول برای کاربردهای مورد نظر خود استفاده می‌کنند. همانطور که می‌دانید، نصب گلس سکوریت برای دریافت پایان کار ساختمان‌های مختلف ضروری است. این موضوع یکی از مهم‌ترین دلایل پر رونق بودن فروش شیشه سکوریت دست دوم می‌باشد.
البته منظور از دست دوم بودن کریستال سکوریت آسیب دیده بودن آن‌ها نیست، آنها نمونه‌هایی هستند که در کارخانه‌ها تولید شده‌اند، اما کاربردی ندارند. تا کنون گزارشی مبتنی بر آسیب بخاطر استفاده از شیشه سکوریت‌های دست دوم ارائه نشده است. با این وجود مسئولیت استفاده از شیشه سکوریت دست دوم بر عهده کارفرماست. البته شیشه سکوریت دست دوم می‌تواند کاربردهای دیگری نیز داشته باشد.

  • تولید درب‌های شیشه‌ای
  • ساخت پارتیشن‌های اداری
  • ساخت حمام‌های شیشه‌ای

این کاربردها باعث شده‌اند که شیشه‌های دست دوم فروش خوبی در بازار داشته باشند.
نصب شیشه سکوریت دست دوم نیز نسبت به زجاج سکوریت نو حساس‌تر است. پیش از هر چیز باید اطمینان داشته باشید که لبه‌های شیشه سکوریت سالم هستند و آسیب ندیده باشند. همچنین باید از پلاستیک و چسب‌های مخصوص برای لبه‌های شیشه سکوریت استفاده کرد. همانگونه که می‌دانید، لبه‌های شیشه نباید مستقیما به پیچ، فلز و سایر یراق آلات متصل شود. استفاده از بهترین یراق آلات نکته بعدی است که باید به آن توجه داشته باشید.
رعایت نکات ایمنی و فنی و نصب صحیح شیشه نیز فاکتوری است که باید به آن توجه کرد. توصیه می‌کنیم که نصب شیشه سکوریت را به افرادی بسپارید که در این زمینه از مهارت و تجربه کافی داشته باشند. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می‌شود که ابعاد شیشه سکوریت دست دوم دقیقا با ابعاد دهانه مورد نظر مطابقت نداشته باشد.

ویژگی‌های شیشه سکوریت دست دوم

مزایا و معایب استفاده از شیشه سکوریت دست دوم

جنس و کیفیت تولید شیشه سکوریت دست دوم تفاوت چندانی به نمونه‌های نو ندارد. مهم‌ترین عیب گلس کریستال سکوریت دست دوم ابعاد آن‌ها هستند. زجاج ها پیش از ورود به کوره‌ها و تبدیل شدن به سکوریت در ابعاد دلخواه برش داده می‌شوند. پس از این که شیشه به سکوریت تبدیل شود؛ مقاومت بسیار زیادی پیدا می‌کند و به همین دلیل دیگر امکان برش دادن آن‌ها وجود ندارد. بنابراین اگر شیشه سکوریت دست دوم خریداری کنید؛ باید بدانید که ممکن است ابعاد آن تا حدودی با فضای مورد نظر شما متفاوت باشد.
اگر محصولی که خریداری می‌کنید، قبلا مورد استفاده واقع شده باشد؛ ممکن است مشکلاتی برای شما به وجود آورد. با وجود این که شیشه‌های سکوریت از مقاومت بسیار زیادی برخوردارند؛ اما در صورت قرار گرفتن در معرض ضربه سنگین یا حرارت زیاد آسیب می‌بینند. ممکن است کاربر قبلی، شیشه را در شرایط مطلوبی نگهداری نکرده باشد و زمانی که شما از آن استفاده می‌کنید، آسیب ببیند.
اگر شیشه سکوریت دست دوم خریداری شده، اندازه‌ای متناسب با ابعاد مورد نظر شما داشته باشد؛ انتخاب خوبی است. در غیر این صورت بهتر است از شیشه‌های نو استفاده کنید.به خاطر داشته باشید که شیشه سکوریت‌های دست دوم برای فضاهایی که دکوراسیون آن‌ها اهمیت دارند، انتخاب خوبی محسوب نمی‌شوند. در بسیاری از موارد، خرید شیشه سکوریت نو مزایایی برای شما به دنبال دارد که باعث جبران هزینه اضافه‌ای که داشته‌اید، می‌شود.

مزایا و معایب استفاده از شیشه سکوریت دست دوم

قیمت شیشه سکوریت دست دوم

بسیاری از افراد تنها بخاطر هزینه بالای شیشه سکوریت از خرید آن خودداری می‌کنند. مسلما خرید شیشه سکوریت هزینه‌ای ارزشمند است. با استفاده از این نوع شیشه علاوه بر تأمین امنیت، مصرف انرژی نیز تا حد زیاد کاهش پیدا می‌کند.
از زمانی که شیشه سکوریت دست دوم در بازار ارائه شد، بسیاری از کارفرماها به استفاده از آن روی آورده‌اند. شیشه‌های دست دوم شاید بتواند کیفیت سکوریت دست اول داشته باشد، اما قیمت آن‌ها کم‌تر است. کارفرمایان با استفاده از این شیشه‌ها می‌توانند پایان کار خود را دریافت کنند.

نتیجه‌گیری
با وجود این که قیمت شیشه سکوریت دست دوم نسبت به محصول دست اول کم‌تر است؛ اما استفاده از زجاج نو مزایای بیشتری دارد. این که اندازه شیشه سکوریت دقیقا مطابق با فضای مورد نظر شما برش داده شده باشد، مهم‌ترین مزیت شیشه سکوریت نسبت به نمونه‌های مشابه است. به خاطر داشته باشید که با استفاده از کریستال سکوریت نو می‌توانید دکوراسیون زیباتری برای ورودی یا دیواره‌های فضای مورد نظر خود بسازید.

خریدار شیشه سکوریت دست دوم

خریدار شیشه سکوریت دست دوم

شیشه سکوریت از بهترین شیشه های موجود در بازار است زیرا در برابر فشار و حرارت بسیار مقاوم و آسیب ناپذیر است. شیشه سکوریت را می توانید در مکان هایی که حساسیت بسیار بالایی دارند به کار ببرید و نگرانی بابت خراب شدن آن نداشته باشید. همچنین اگر فشار زیادی بر این شیشه وارد شود و شکسته شود، تکه های برنده آن پخش نمی شوند و آسیبی به انسان ها یا وسایل وارد نمی کنند و از این رو در هر صورت ایمنی شیشه سکوریت که با نام شیشه نشکن نیز شناخته می شود بسیار بالا است. حتی در صورتی که بودجه بسیار کمی برای خرید شیشه سکوریت دارید، بهتر است از شیشه سکوریت دست دوم را خریداری کنید، در صورتی که آسیبی ندیده باشد هیچ مشکلی ایجاد نمی کند و تفاوتی با شیشه سکوریت نو و دست اول دارد. اگر خریدار شیشه سکوریت دست دوم هستید بهتر است به سایت های معتبری که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند مراجعه کنید و در آنجا محصول مدنظر خود را خریداری کنید. سایت آریا سازوکار یکی از سایت های معتبری است که به صورت حضوری و غیر حضوری فروش شیشه سکوریت دست دوم را انجام می دهد. اگر خریدار شیشه سکوریت دست دوم هستید می توانید از سایت سازوکار اقدام کنید و شیشه سکوریت دست دوم را خریداری کنید. شیشه سکوریت دست دوم می تواند کاربرد تزئینی داشته باشد و همچنین برای استفاده در پنجره، درب، پارتیشن شیشه ای و... قابل استفاده است. قیمت شیشه سکوریت دست دوم نسبت به شیشه سکوریت نو مناسب تر و مقرون به صرفه تر است و از این رو خرید آن به شما پیشنهاد می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید با کارشناسان آریا سازوکار تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه